• Secțiunea de creație pentru copii

Trofeul categoriei

  • TRIO SISTERS (MAN CLARA, TEODORA si TEREZA) – muzica: Cristian ALivej, text: Viorela Filip, interpretare: Trio sister

MAMA MU  muzica: Marcel Iorga, text: George Popovici, interpretare: DUO-CANTISSIMO Emma-Iona Gherganu & Ştefania Alexa

Locul I

  • Fata lui Tata – muzica: Marcel Iorga, textier: Grorge Popovici, interpretare: Băncilă Alexandra
  • Bengal – muzica: Felicia Niță, text: George Popovici, interpretare: Dariescu Alexandrina
  • Scoala mea – muzica Adrian Ordean, text: George Popovici  , interpretare: Stefan Maria Ecaterina

Locul II

  • Poveste Blues – muzica: Aurel Petru Toma, textier: Adriana Marchese, interpretare: Giurcanu Teodor
  • Jocul Ieleor – muzica: Radu Mihalache, text: Victor Mihalache, interpretare: Preda Maria

-secțiunea de creație pentru adolescenti

Trofeul secţiunii:

– Una fata per amica, muzica Andrew Zammit, text Carlos Vella, interpreta Martina Cutajar – Malta

Trofeul categoriei creatie pentru adolescenti

– Rugă:  muzica:Jolt Kerestely, text: Marian Stere, interpretare: Ciorgoda Teodora

 

Locul I

  • O intâmplare ciudată – muzica: Mihai Paul Ciprian, textier: Mihai Miruna, interpretare: Mihai Miruna
  • Viata ca o simfonie – muzica: Alexandru Neș, text: Mihai Borcan, interpretare: Mihalache Andra

Locul II

  • Ce va urma – muzica: Cristian ALivej, textier: Marian Stere, interpretare: Mihut Emilia
  • In valea izvorului – muzica: Marian Starcea, text: Radmila Popovici Paraschiv, interpretare: Gaivas Madalina

Locul III

  • Povestea zburatorului – muzica: Claudiu Bulete, textier: Claudiu Bulete, interpretare: Sirghi Teodora

 

Secțiunea interpretare 6 – 7 ani

Trofeul categoriei – Susan Daria Casandra – Sunt sic – Piatra Neamt

Locul I

  • Timofte Adelina Maria – E minunata muzica – Piatra Neamt

Locul II

  • Man Clara Gabriela – Rock en Roz – Cluj Napoca
  • Bancila Alexandra – Micul Album – Brasov
  • Matasa Mara – Charlestonul – Tg Neamt

Locul III

  • Manolache Nina Elena – Şcoala de muzica

 

  • Secțiunea interpretare 8 ani

Trofeul MINI Star – categoria 6 – 8 ani: Stroe Maria – Arlekino – Brasov

Trofeul categoriei interpretare 8 ani – Chetraru Daria – Vise si minuni – Bacau

Locul I

  • Roman Rurac – Lautar – R, Moldova
  • Gherganu Emma – Merci – Bacau
  • Aldea Andreea – Arlechino – Piatra Neamt
  • Stefan Ecaterina Maria – Poate – Bucuresti

Locul II

  • Dinu Raisa Ariana – Da Doamne cantec
  • Malancus Maia – Ce sa fac? – Iasi
  • Custura Stefania –O chitara fermecata – Bacau
  • Gaman Daria – Hai canta cu mine

Locul III

  • Cavaleru Elisa Ioana –Primavara din suflet
  • Bobeica Selena – Lele – Targoviste
  • Onofrei Maria – Asta-I parerea mea

Mentiune:

  • Uritu Ligia –Canta si danseaza
  • Obreja Iustina –Gasca fara nume

 

  • Secțiunea interpretare 9 -10 ani

Trofeul categoriei  Denis Costea – Strengarul – Brasov

Locul I

  • Olariu Aida – Ale mele vise dragi – Botosani
  • Martina Cutajar – Let it go – Malta
  • Casuneanu Alexia – Padam Padam – Botosani
  • Balaj Iulia – I have nothing – Satu Mare
  • Sava Alexia – Apricot stone – Piatra Neamt

Locul II

  • Mihut Emilia – Hei Hei – Iasi
  • Aniculăesei Sabrina – Muzica e ca o fata frumoasa – Roman
  • Man Teodora –Primul cer –Cluj Napoca
  • Lazar Ana Maria – Bunica mea danseaza rock – Piatra Neamt
  • Scirlat Teodora – Oare cine stie – Piatra Neamt

Locul III

  • Ilcu Valeria –Moldova mea – R. Moldova
  • Morar Luca – Vioara – Suceava

 

  • Secțiunea interpretare 10 -11 ani

Trofeul Mini Star categ 9-11 ani – Jariohina Milana – Corabia – Rusia

Trofeul categoriei – Bairamova Laura – Dorule – R. Moldova

Locul I

  • Ungureanu Eduard – Who s loving you – Brasov
  • Ivan Ana Maria Daria – I am a good girl – Bucuresti
  • Stanila Sandra – Rug – Brasov
  • Marin Cosmina – Si azi voi canta – Piatra Neamt
  • Sorlea Iulia – Something s got a hold on me – Cluj Napoca

Locul II

  • Ionescu Alexandra – Hallelujah
  • Solomon Bianca – Intalnire de vis
  • Ursache Crista –Mereu ma ridic – Piatra Neamt
  • Dunai Valeria – Ochii copilariei – R. Moldova
  • Stoleru Daria – Generatia Facebook

Locul III

  • Ciorgoda Teodora –Shake it off
  • Sirghi Teodora – Copil si inger
  • Ivanov Sabina – Oameni

 

Secțiunea interpretare 12 -13 ani

Trofeul categoriei Staniloiu Patricia – Clown – Oradea

Locul I

  • Cuschieri Kayley – Upside down – Malta
  • Alucai Ana -Maria – Primul fior – Tg Neamt
  • Filipan Semsilia – Simply the best – Oradea
  • Diaconu Andreea Catalina – Asculat-mi inima – Bacau

Locul II

  • Mihalache Andra –Pedepseste-ma dar nu pleca – Botosani
  • Popa Alessia – Mama Do – Bacau

Locul III

  • Ordean Milena –Back to Black
  • Alexe Bianca – Shut up & drive
  • Man Tereza – Let me try
  • Ispir Teo – Imi spune inima

 

Secțiunea interpretare 13 -14 ani

Trofeul Junior: Courtney Camilleri – The Movie in my mind – Malta

Trofeul categoriei

  • Nicoleta Sarbu – Iubirile nu mor – R. Moldova

Locul I

  • Tabultoc Oana – Je suis malade – Botosani
  • Marincas Monica – At last
  • Laslau Lorina – The silence – Bacau
  • Grigoras Daria  – Empire
  • Todireanu Karina – Lyubov -Botosani

Locul II

  • Balan Raluca –Nu se poate trai fara dragoste
  • Dima Denisa  – Mama knows Best – Bucuresti
  • Achitei Bianca – Spune-mi – Botosani
  • Borbei Georgiana – Alt univers
  • Mut Daria – Skinny love

Locul III

  • Ilie Georgiana –Caruso – Botosani
  • Daphne Portelli – Listen – Malta

Mentiuni:

  • Chiorean Vlad – All of me – Cluj NApoca
  • Gherman Alexandra – Rolling in the deep – Cluj Napoca

 

Secțiunea interpretare 15 -16 ani

Trofeul categoriei  Grubaia Elina – You lost me  – R Moldova

Locul I

  • Manea Tudor Gratian – If tomorrow never comes – Oradea
  • Trus Natalia – Pamantul meu- R. Belarus
  • Shauna Fitz – Sweet dreams – Malta
  • Buzasi Patrick – What I did for love – Oradea

Locul II

  • Attard Sarah – Grande amore – Malta
  • Alupoaie Madalina – I surrender – Onești

Locul III

  • Andone Stefania –A million voices
  • Isac Astrid – L enfer et moi

Secțiunea interpretare 16 -18 ani

Trofeul festivalului: Aron Marius – De dragul tau – Cluj Napoca

Trofeul Young: Stanislav Tibari – Pentru ea – R. Moldova

Trofeul categoriei  Michelle Portelli – That s life – Malta

Locul I

  • Cristea Alexandru – Tu nu vezi cerul – Oradea
  • Balaj Patricia – Rise like a Phoenix – Satu Mare
  • Liashenko Viktoriia – Cantec ucrainian – Ucraina
  • Gaivas Madalina – Si tu n as pas d amour – R. Moldova

Locul II

  • Cazma Cosmina – Undo
  • Luchian Valeria – Inima nu fi de piatra – R mOldova

Locul III

  • Ivanusca Diana –Vino vino – Botosani
  • Ariannna Mallia – Piece of my heart – Malta
Împarte cu prietenii tăi: